Domov mládeže

Domov mládeže je určen pro ubytování žáků Střední průmyslové školy,

Obchodní akademie Vlašim, SOŠ a SOU Zámek 1 Vlašim, a Gymnázia ve Vlašimi.

Zabezpečuje žákům ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy, zajišťuje stravování, pomoc při rozvíjení zájmové činnosti a vytváří podmínky pro jejich přípravu na vyučování.

Domov mládeže je umístěn vedle hlavní budovy SPŠ Vlašim, Komenského 41, ve středu města, poblíž zámeckého parku. SOŠ a SOU Zámek 1 je cca 3 minuty chůze, Gymnázium je vzdálené cca 8 minut chůze a OA cca 15 minut. Domov mládeže má v přízemí školní jídelnu SPŠ, patro dívek a patro chlapců.

Žáci a studenti jsou ubytováni ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích, WC, umývárna se sprchou a kuchyňský koutek (varná konvice, lednice, mikrovlnka) jsou na každém patře společné. Každý ubytovaný žák má k dispozici válendu s úložným prostorem, lůžkoviny, skříň, poličku na učební pomůcky, pracovní stůl, lampičku.

Na každém patře je klubovna s televizí a DVD přehrávačem. Ve druhém patře mohou žáci hrát stolní tenis a kulečník.

Cena ubytování a stravování od 1.1. 2023

Měsíční poplatek za ubytování je 1 300,00 Kč/osoba

• Současná cena snídaně a svačiny :    30,- Kč
  • Současná cena oběda (žáci SPŠ) :     39,- Kč
  • Současná cena večeře a svačiny :      37,- Kč

Celodenní strava (pro žáky SPŠ) :   106,- Kč

Stravování bez oběda                         67,- Kč

O umístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy na základě přihlášky. Přihlášku do domova mládeže podávají zákonní zástupci žáka nebo žák, pokud je zletilý. O umístění nebo neumístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy SPŠ Vlašim, Komenského 41, která DM zpravuje a neprodleně vyrozumí zákonného zástupce žáka, zletilého žáka nebo studenta. Umístění do domova mládeže platí pro bezprostředně následující školní rok.

Kontakt: Pavel Černý, vedoucí vychovatel,  cerny@sps-vlasim.cz,  mob. 739 592 043

Omluvy ubytovaných žáků a studentů :  telefon 317 768 512 nebo 734 429 540.

Domov mládeže

vnitrni-rad-dm-192023.pdf (Velikost: 304.89 kB)
vnitrni-rad-dm-192023.docx (Velikost: 20.38 kB)
vp-domovmladeze.docx (Velikost: 178.81 kB)