Školní průkaz ISIC

Mezinárodní uznání statusu studenta.

Vážení rodiče a studenti,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC, který potřebují pro vstup do školy a slouží jako čip při stravování ve školní jídelně.

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO již více jak 65 let, a je platný v cca 130 zemích světa (včetně všech zemí EU). – viz Hlavní stránka - ISIC.cz

Proč si pořídit průkaz ISIC?

• Mezinárodní uznání statusu studenta.
  • Získáš spoustu benefitů po celém světě. ISIC je platný ve skoro 130 zemích světa a můžeš jej využít na 130 000 místech.
  • Funguje jako doklad o studiu ve veřejné dopravě v ČR.
  • Stažením aplikace Alive App získáš digitální verzi průkazu a všechny výhody ISIC budeš mít stále po ruce.
Jak využijete průkaz ISIC na škole:
  • Je oficiálním průkazem studenta naší školy
  • Mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu (např. městské dopravní podniky)
  • Školní ISIC Vám zůstává po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce si můžete licenci ISIC na škole prodloužit
    • Prvotní pořízení průkazu stojí 350 Kč
    • Cena prodloužení v dalších letech je 250 Kč
    • V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč

Využití průkazu (plastová i mobilní verze) ISIC mimo školu:

• Slevy a výhody v dopravě: MHD nejen v krajských městech, sleva na téměř 300 autobusových linkách vČR a je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu na naší škole
  • Možnost zřízení speciálního cestovního pojištění UNIQA
  • Slevy na více než 2200 místech v ČR:
    • při nákupech v obchodech, e-shopech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
  • Průkaz ISIC platí v cca 130 zemích světa, více než 000 slev po celém světě.
  • Stažením aplikace ALIVE APP získáš digitální verzi průkazu a všechny výhody ISIC budeš mít stále po ruce.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

• Je potřeba vyplnit žádost o vystavení průkazu ISIC, poslat průkazovou digitální fotografii žáka – typ *.jpg a zaplatit příslušný obnos kontaktní osobě
  • Agendu ISIC na naší škole vyřizuje paní Ivana Laláková lalakova@sps-vlasim.cz – hospodářka školy - 317 768 217, 724 328 406
  • Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sen papírové průkazové fotky.
  • Podpis papírové žádosti proběhne nejpozději při převzetí průkazu nebo na informační schůzce.
  • Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů, najdete ho na našem webu. (GDPR)

dost-o-isic.jpg (Velikost: 539.72 kB)
isic-informacni-povinnost.pdf (Velikost: 601.26 kB)