Kadeřník / Kadeřnice

Vloženo: 5.12.2018 | Autor: Bohumil Bareš | Zobrazeno: 1040x | Upraveno: 9.11.2020 | Upravil: Bohumil Bareš

Vloženo: 19.10.2020 | Autor: Neznámý | Zobrazeno: 45x | Upraveno: 9.11.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
RVP: 69-51-H/01 Kadeřník, vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 28. 6. 2007, č.j. 12 698/2007-23

Žák se naučí:

• poskytovat kadeřnické služby
  • provádět masáž vlasové pokožky a regeneraci vlasů
  • upravovat vlasy stříháním a upravovat hustotu vlasů,
  • tvarovat vlasy vodovou ondulací
  • tvarovat vlasy chemickou preparací
  • odbarvovat, tónovat a barvit vlasy
  • melírovat vlasy odbarvením a barvením
  • vytvářet náročné společenské účesy
  • mýt vlasy a volit vhodné vlasové přípravky při mytí vlasů,
  • natáčet vlasy na natáčky nebo kroužkovat vodovou ondulaci do hladkých vln,
  • provádět ondulaci železem,
  • provádět přelivy, tónování a matování vlasů,
  • provádět trvalou ondulaci,
  • ošetřovat vlasy a vlasovou pokožku vhodnými regeneračními přípravky,
  • provádět konečnou úpravu dámských a pánských účesů,
  • holit vousy, upravovat kníry a plnovousy, barvit kníry a obočí,
  • rozpoznat závažné onemocnění vlasů a vlasové pokožky hlavy
  • provádět běžnou údržbu používaných pracovních prostředků

Žák si osvojí zásady společenského chování a profesního jednání

Uplatnění absolventa

• Absolvent se uplatní v povolání kadeřník při poskytování profesionálních kadeřnických služeb  ve středně velkých i malých provozovnách, studiích i salonech.
  • Absolvent bude zhotovovat dámské, pánské a dětské účesy vhodně zvolenými technologickými postupy a v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy.
  • Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.
  • Absolventi mohou pokračovat nástavbovým studiem v oborech orientovaných na podnikání.

Charakteristika přípravy v oboru

Žáci se naučí poskytovat kadeřnické služby, tj. mýt vlasy, provádět masáž vlasové pokožky a regeneraci vlasů, upravovat vlasy střiháním, tvarovat vlasy vodovou ondulací nebo chemickou preparací, odbarvovat, tónovat a barvit vlasy, melírovat vlasy odbarvováním a barvením, vytvářet náročné společenské účesy, holit vousy a upravovat tvar knírů a plnovousů. Žáci se také naučí rozpoznat závažné onemocnění vlasů a vlasové pokožky hlavy a včas doporučit návštěvu lékaře, volit a vhodně používat vlasové přípravky a uplatňovat zdravotní a estetické požadavky a zásady hygieny při poskytování kadeřnických služeb. Naučí se zhotovovat nákresy rozpracování účesů a vlastní návrhy pro účesovou tvorbu a poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů. Osvojí si zásady společenského chování a profesního jednání.

Pro vzdělávání v tomto oboru jsou významné vyučovací předměty (vzdělávací oblasti) základní školy:
Výtvarná výchova, Chemie, Praktické činnosti
Učivo uvedených předmětů je důležité pro tento obor a bude na střední škole rozvíjeno a prohlubováno.

Po úspěšném absolvování může pokračovat v nástavbovém studiu ukončeném maturitou.

PDF souborUčební plán oboru 69-51-H/01 Kadeřník ŠVP - Kadeřník / Kadeřnice (Velikost: 352.48 kB) (Velikost: neznámá)

PDF souborŠkolní vzdělávací plán - obsah a rozvržení výuky v předmětech ŠVP Kadeřník / Kadeřnice (Velikost: 1.97 MB) (Velikost: neznámá)

Po ukončení studia by si stejný obor vzdělání opět zvolilo 76,0 % absolventů zvolené skupiny oborů vzdělání, což je výrazně více, než činí průměr u absolventů s vyučením celkem (52,0 %).

Absolventi této kategorie a skupiny oborů jsou v zaměstnání nejvíce spokojeni se:

• zajímavostí práce (99,0 %)
  • využitím kvalifikace (97,0 %)
  • pracovními podmínkami (89,0 %)

Další informaace o oboru naleznete: https://www.infoabsolvent.cz/Obory/KartaOboru/6951H01/Kadernik