Učební obory

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3605x | Upraveno: 22.10.2021 | Upravil: Bohumil Bareš
Úprava přijímacích kritérií k 31. ledna 2021

denní studium – 3-leté obory s výučním listem

Obor Zaměření (název ŠVP) Počet žáků
23-51-H/01  Strojní mechanik Zámečník 12
23-56-H/01 Obráběč kovů       Univerzální obráběč kovů 12

Skutečný počet přijatých žáků bude stanoven dle zájmu o jednotlivé obory (počtu odevzdaných zápisových lístků) a vzhledem ke schválené kapacitě oborů vzdělávání.

1. Průměrný prospěch za ZŠ tvoří 100% výsledného počtu bodů – body budou vypočteny podle vzorce (průměrný prospěch za 3 poslední pololetí -  na základní škole * 100) – čím méně bodů, tím lepší umístění.
  2. V případě rovnosti bodů, kdy se rozhoduje o přijetí či nepřijetí, o konečném pořadí rozhodují pomocná kritéria:
    1. Rozšíření bodového hodnocení na jedno, popřípadě dvě desetinná místa
    2. V případě, že uchazeč doloží umístění od okresního kola výše ve sportovních nebo odborných soutěží získá pomocné body, o které bude snížen konečný počet bodů

1-místo - 6 bodů

2-místo - 4 body

3-místo - 2 body

Pro zachování objektivity se do průměrného prospěchu nezapočítávají volitelné předměty.

U všech oborů je potřeba na přihlášce potvrzené doporučení od lékaře.

Zveřejnění výsledků I. kola přijímacího řízení u denní formy studia bude k dispozici přímo ve hlavní budově školy Komenského 41, Vlašim a na www.sps-vlasim.cz