Učební obory

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3117x | Upraveno: 23.4.2021 | Upravil: Bohumil Bareš
Úprava přijímacích kritérií k 31. ledna 2021

STANOVENÁ KRITÉRIA PRO SESTAVENÍ POŘADÍ PŘIHLÁŠENÝCH UCHAZEČŮ V UČEBNÍCH OBORECH

VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

denní studium – 3-leté obory s výučním listem

Obor

Zaměření (název ŠVP)

Počet žáků

23-51-H/01  Strojní mechanik

Zámečník

23-56-H/01 Obráběč kovů

Univerzální obráběč kovů

Skutečný počet přijatých žáků bude stanoven dle zájmu o jednotlivé obory (počtu odevzdaných zápisových lístků) a vzhledem ke schválené kapacitě oborů vzdělávání.

1. Průměrný prospěch za ZŠ tvoří 100% výsledného počtu bodů – body budou vypočteny podle vzorce (průměrný prospěch za 2 pololetí - 1. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy na základní škole * 100) – čím méně bodů, tím lepší umístění.
  2. V případě rovnosti bodů, kdy se rozhoduje o přijetí či nepřijetí, o konečném pořadí rozhodují pomocná kritéria:
    1. Rozšíření bodového hodnocení na jedno, popřípadě dvě desetinná místa
    2. V případě, že uchazeč doloží umístění od okresního kola výše ve sportovních nebo odborných soutěží získá pomocné body, o které bude snížen konečný počet bodů
  3. místo - 6 bodů
  4. místo - 4 body
  5. místo - 2 body
  6. Pro zachování objektivity se do průměrného prospěchu nezapočítávají volitelné předměty.
  7. U všech oborů je potřeba na přihlášce potvrzené doporučení od lékaře.

Zveřejnění výsledků I. kola přijímacího řízení u denní formy studia bude k dispozici přímo ve hlavní budově školy Komenského 41, Vlašim a na www.sps-vlasim.cz

19. května 2021 od 9:00