Informace Tady nic není :-(

Mechanik seřizovač pro CNC - pro ty, co rádi měří a programují obráběcí stroje

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 1906x | Zatím neupraveno
* Pro programování CNC

• Kód oboru: 23-45-L/01
  • Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou
  • Skupina oboru: Strojírenství a strojírenská výroba (Kód: 23)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce
  • Učební plán oboru Mechanik seřizovač

Učební pomůcky (Velikost: neznámá)

• Osvojí si základy obrábění a v praxi zvládají seřizování a obsluhu obráběcích a tvářecích strojů s CNC řízením.
  • Sestavují programy pro CNC stroje v systémech EMCO, HEIDENHAIN a FANUC.
  • Získají v laboratořích  dovednosti  - spojené s měřením technických veličin.

Absolvent:

• Uplatní se především jako seřizovači při seřizování konvenčních a číslicově řízených obráběcích a tvářecích strojů, center a výrobních linek ve strojírenství, ale také při obsluze obráběcích strojů jako soustružníci, frézaři, vrtaři a brusiči kovů.
  • Je také připraven ke studiu na vysokých školách, především ve studiu ve strojírenských oborech, často však i v oborech informatiky a výpočetní techniky nebo ekonomiky.

U tohoto oboru - STIPENDIA VYPLÁCENÁ STŘEDOČESKÝM KRAJEM

a) měsíční: 300 – 500 Kč/měsíc