ŠVP - Mechanik seřizovač pro CNC - pro ty, co rádi programují obráběcí stroje

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3204x | Upraveno: 13.8.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
* Pro programování CNC

Učební pomůcky (Velikost: neznámá)

Žáci si osvojí

•
  • Základy obrábění a v praxi zvládají seřizování a obsluhu obráběcích a tvářecích strojů s CNC řízením.
  • Obrábění na klasických a číslicově řízených obráběcích strojích.

• Sestavují programy pro CNC stroje v systémech EMCO, HEIDENHAIN a FANUC.

V průběhu studia získává žák základní znalosti z obrábění na soustruhu a frézce a na číslicově řízených strojích jako je frézovací centrum a CNC soustruh.

V teoretické výuce získávají žáci znalosti z předmětů technologie, strojů a zařízení, technického kreslení v Autocadu, strojírenské technologii a dalších.

• Získají v laboratořích  dovednosti  - spojené s měřením technických veličin.

Uplatnění absolventa:

• pokračuje ve studiu na vysokých školách zejména strojírenského zaměření
  • uplatníse ihned v praxi
  • podniká ve strojírenských oborech, často i stavebních

Absolvent se uplatní jako:

• Seřizovači při seřizování konvenčních a číslicově řízených obráběcích a tvářecích strojů, center a výrobních linek ve strojírenství,
  • Programátoři nebo obsluha CNC strojů.
  • obsluha obráběcích strojů
  • Soustružníci, frézaři, vrtaři a brusiči kovů.
  • Získané znalosti a dovednosti mohou uplatnit při opravách, údržbě a seřizování všech typů obráběcích strojů, při tvorbě technické dokumentace, servisní a opravárenské činnosti.
  • Je také připraven ke studiu na vysokých školách, především ve studiu ve strojírenských oborech, často však i v oborech informatiky a výpočetní techniky nebo ekonomiky.

U tohoto oboru - STIPENDIA VYPLÁCENÁ STŘEDOČESKÝM KRAJEM

a) měsíční: 300 – 500 Kč/měsíc