Nábytkářská a dřevařská výroba – ŠVP Návrhář nábytku - pro šikovné ruce a umělecké hlavy

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3724x | Upraveno: 13.8.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
Absolventi jsou kvalifikovaní pracovníci, kteří řídí technologické postupy, řeší konstrukce nových výrobků nebo zajišťují technologickou přípravu a průběh nábytkářské výroby.

DokumentUčební pomůcky (Velikost: 318.5 kB) (Velikost: neznámá)

• Naučí se základní výrobní technologie v oblasti zpracování dřeva.
  • Řeší konstrukce nových výrobků v nábytkářské výrobě.
  • Pracují s výtvarnými návrhy v CAD systému a s technickou dokumentací.
  • Používají základní i pomocné materiály ve výrobě daného výrobku.

Uplatnění absolventa:

• Pokračuje ve studiu na vysokých školách zejména na fakultách technických nebo lesnických.
  • Uplatníse ihned v praxi
  • Podniká v nábytkářských oborech

Absolvent se uplatní v možných profesích:

• Nábytkářský konstruktér – navrhuje a realizuje nábytek, zpracovává konstrukční řešení nových výrobků a podílejí se na kontrole jejich kvality a funkčnosti.
  • Nábytkářský technolog – stanovuje technologické postupy a zajišťují průběh výroby.
  • Interiérový poradce – navrhne vhodný nábytek a jeho rozmístění v interiéru.
  • Nábytkářský technik mistr
  • Nábytkářský konstruktér
  • Nábytkářský technolog
  • Obsluha strojů pro zpracování materiálů ve výrobě nábytku