Nábytkářská a dřevařská výroba – ŠVP Návrhář nábytku - pro šikovné ruce a umělecké hlavy

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 4066x | Upraveno: 29.10.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
Absolventi jsou kvalifikovaní pracovníci, kteří řídí technologické postupy, řeší konstrukce nových výrobků nebo zajišťují technologickou přípravu a průběh nábytkářské výroby.

• Kód oboru: 33-42-M/01
  • Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Skupina oboru: Zpracování dřeva a výroba hudebních nástrojů (Kód: 33)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce

PDF souborUčební plán oboru Nábytkářská a dřevařská výroba - ŠVP Návrhář nábytku

PDF souborŠkolní vzdělávací plán - obsah a rozvržení výuky v předmětech - Návrhář nábytku

DokumentUčební pomůcky (Velikost: 318.5 kB) (Velikost: neznámá)

• Naučí se základní výrobní technologie v oblasti zpracování dřeva.
  • Řeší konstrukce nových výrobků v nábytkářské výrobě.
  • Pracují s výtvarnými návrhy v CAD systému a s technickou dokumentací.
  • Používají program Topsolid
  • Používají základní i pomocné materiály ve výrobě daného výrobku.

Uplatnění absolventa:

• Pokračuje ve studiu na vysokých školách zejména na fakultách technických nebo lesnických.
  • Uplatníse ihned v praxi
  • Podniká v nábytkářských oborech

Absolvent se uplatní v možných profesích:

• Nábytkářský konstruktér – navrhuje a realizuje nábytek, zpracovává konstrukční řešení nových výrobků a má podíl na kontrole a hodnocení jejich kvality a funkčnosti.
  • Nábytkářský technolog – stanovuje technologické postupy a zajišťuje průběh výroby.
  • Interiérový poradce – navrhne vhodný nábytek a jeho rozmístění v interiéru.
  • Dřevařský technik – dispečer, kontrolor jakosti, mistr, normovač, technolog
  • Je také připraven ke studiu na vysokých školách, zejména na fakultách technických nebo lesnických.
  •

Míra nezaměstnanosti absolventů škol v dané kategorii a skupině oborů vzdělání byla v roce 2020 0,0 %, což je výrazně méně, než činí průměr za danou kategorii vzdělání (7,2 %). Oproti předchozímu roku míra nezaměstnanosti absolventů zvolené kombinace vzdělání mírně klesla.

K 30.4. 2020 z naší školy je míra nezaměstnanosti v tomto oboru 0 % - tedy všichni absolventi měli práci.

Další informace o oboru najdete na: https://www.infoabsolvent.cz/Obory/KartaOboru/3342L51/Nabytkarska-a-drevarska-vyroba