Technické lyceum - zaměření - Rozvoj technického myšlení.

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 5828x | Upraveno: 29.10.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
Obor je určen pro chlapce a dívky se zájmem o techniku, matematiku, přírodní vědy a informatiku. Technické lyceum je koncipováno jako odborné technické studium s vyšším podílem všeobecného vzdělávání a výrazným zastoupením těch vzdělávacích oblastí, které jsou obsahem i metodami práce významné pro rozvoj technického myšlení. Ve 3. a 4. ročníku se žáci profilují buď ke strojírenství nebo stavebnictví.

• Kód oboru: 78-42-M/01
  • Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Skupina oboru: Obecně odborná příprava (lyceum) (Kód: 78)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce

PDF souborUčební plán oboru Technické lyceum se zaměřeními - Stavebnictví nebo Strojírenství

PDF souborŠkolní vzdělávací plán - obsah a rozvržení výuky v předmětech - ŠVP Zaměření Stavebnictví nebo Strojírenství

• Získají vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k vysokoškolskému studiu technických oborů.
  • Získají teoretické poznatky a vhled do problematiky technických oborů, zejména stavebních, strojních a počítačových.
  • Naučí se analyzovat a řešit problémy, aplikovat získané vědomosti a uplatňovat je při řešení pracovních metod a postupů.
  • Odborné vyučovací předměty jsou koncipovány tak, že podporují logické uvažování a představivost, rozvíjejí technické myšlení absolventů takže ovládají logické myšlení a nalézají kreativní řešení komplexních problémů.
  • Získají kvalitní jazykovou výbavu - všichni Anglický jazyk, druhý jazyk de výběru německý nebo ruský.
  • Pracují v SOLIDWORKS, ArchiCAD, Dietrich´s,

Absolvent:

• Je připraven ke studiu na vysokých školách zejména technického směru - všechny obory na technických, strojních, stavebních, včetně architektury, přírodovědných, ekonomických, ale i pedagogických fakultách vysokých škol nebo se může uplatnit přímo na trhu práce.
  • Řeší programátorské úlohy, tvorbu a úpravu webových stránek, využívají CAD systémy.
  • Zná dva cizí jazyky, základy ekonomiky, řízení, pracovního práva a managementu.
  • Podniká ve strojírenských, popřípadě stavebnch oborech a často však i v oborechspojených s PC

Absolvent se uplatní v možných profesích:

• Projekční kanceláře
  • Stavební odbory obecních úřadů
  • Geodetické kanceláře.
  • Katastrální úřady.
  • Konstruktér ve výrobě
  • Programátor junior
  • Analytik
  • Výpočetní technik
  • Technický manažer provozu.

Míra nezaměstnanosti absolventů škol v dané kategorii a skupině oborů vzdělání byla v roce 2020 2,7 %, což je výrazně méně, než činí průměr za danou kategorii vzdělání (4,7 %).

K 30.4. 2020 z naší školy 1 absolvent neměl práci.

Z celkového počtu absolventů dané kategorie a skupiny oborů vzdělání se jich 87,8 % hlásilo ke studiu na vysoké školy a 73,7 % absolventů bylo také přijato.

Další informace o oboru najdete https://www.infoabsolvent.cz/Obory/KartaOboru/7842M01/Technicke-lyceum