Informace Tady nic není :-(

* Mechatronik - pro ty co mají rádi mechaniku, elektroniku, informační technologie, robotiku a CNC techniku

Vloženo: 5.10.2018 | Autor: Bohumil Bareš | Zobrazeno: 2704x | Zatím neupraveno

Kód oboru: 23-45-L/01

• Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou
  • Skupina oboru: Strojírenství a strojírenská výroba (Kód: 23)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce
  • Učební plán MS - Mechatronik

Učební pomůcky (Velikost: neznámá)

• Naučí se číst technické výkresy, volit technologické a pracovní postupy strojního obrábění.
  • V dílnách si osvojí základy ručního a strojního zpracování kovů a nekovových materiálů.
  • Zvládají činnosti v oblasti automatizace, včetně robotiky, CNC techniky a konvenčního obrábění, pracují v CAD systémech – SOLIDWORKS a v mnoha dalších softwarových aplikacích.

• Naučí se navrhovat, sestavovat, programovat stroje a zařízení nebo jejich části, založené na vzájemném propojení mechaniky, elektroniky a informačních technologií.
  • Zabývají se projektováním, 3D modelováním, technologickými a konstrukčními činnostmi strojírenského charakteru, elektronikou, senzorikou, řídicími systémy, programováním PLC automatů a robotických zařízení, pneumatickými a hydraulickými systémy, obráběním na konvenčních strojích, zejména také CNC technikou.

Absolvent:

• Uplatní se především jako seřizovači při seřizování konvenčních a číslicově řízených obráběcích a tvářecích strojů, center a výrobních linek ve strojírenství, ale také při obsluze obráběcích strojů jako soustružníci, frézaři, brusiči kovů.
  • Uplatní se v technických oblastech průmyslové automatizace, především jako programátoři PLC automatů a robotů, konstrukční, montážní a servisní technici v oblasti pneumatických
    a hydraulických systémů, provozní a školící technici,případně také jako obchodní zástupci.
    Je také připraven ke studiu na vysokých školách, především ve strojírenských a elektrotechnických oborech.

U tohoto oboru - STIPENDIA VYPLÁCENÁ STŘEDOČESKÝM KRAJEM

a) měsíční: 300 – 500 Kč/měsíc