Stavebnictví - ŠVP - Pozemní stavitelství - pro ty, kteří rádi navrhují, připravují a realizují stavby

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 4752x | Upraveno: 13.8.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
Žáci jsou připravováni pro činnost středních technicko-hospodářských pracovníků související s navrhováním, přípravou a realizací staveb.

DokumentUčební pomůcky (Velikost: 463.5 kB)

• Naučí se číst a kreslit základní stavební výkresy a pracovat s technickými podklady (normami, katalogy výrobků).
  • Poznají, využívají i zkouší vlastnosti stavebních hmot a materiálů, získají poznatky o stavbě a jejich částech, o působení sil a vlivů na stavební prvky a konstrukce.) a mají tedy přehled o stavebních konstrukcích, materiálech a produktech.,
  • Rozumí technologii staveb
  • Navrhují a vypracovávají projekty staveb - např. kompletní projekty rodinných domů – modelování v CAD systémech – př. ArchiCAD - projektují pomocí PC.
  • Pracují spolehlivě s Wordem. Excelem a Power Pointem.
  • Chrání životní prostředí a vyznají se v architektuře.
  • Získávají základní znalosti z oblasti architektury, stavebních technologií a konstrukčních postupů.
  • Získají i praktické zkušenosti.
  • Sestaví stavební rozpočet
  • Spočítají statiku a dimenzování jednotlivých konstrukčních prvků
  • Navrhnou skladbystavebních konstrukcí s ohledem na úspory tepla
  • Provedou základní zkoušky pro ověření vlastností materiálu.
  • Vytyčí a zaměří jednoduchou stavbu výškově a polohově

Uplatnění absolventa:

• pokračuje ve studiu na vysokých školách zejména stavebního zaměření
  • uplatníse ihned v praxi
  • podniká ve stavebním oboru

Absolvent se uplatní v možných stavebních profesích:

• Projekční kanceláře - Stavební technik přípravy realizace investic - stavební projektant, rozpočtář.
  • Architektonické kanceláře.
  • Stavební odbory obecních úřadů.
  • Geodetické kanceláře.
  • Katastrální úřady.
  • Památková péče.
  • Stavební výzkum a laboratoře zkoušek materiálů.
  • Stavební technik vlastní realizace staveb - stavební mistr nebo stavbyvedoucí.
  • Stavební technik technolog - v oblasti výroby základních stavebních materiálů.
  • Marketing ve stavebnictví.
  • Realitní kanceláře