Informace Tady nic není :-(

Stavebnictví - pro ty, kteří rádi navrhují, připravují a realizují stavby

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 2709x | Zatím neupraveno
Žáci jsou připravováni pro činnost středních technicko-hospodářských pracovníků související s navrhováním, přípravou a realizací staveb.

• Kód oboru: 36-47-M/01
  • Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Skupina oboru: Stavebnictví, geodézie a kartografie (Kód: 36)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce
  • Učební plán oboru Stavebnictví (Velikost: 51.7 kB)

Učební pomůcky (Velikost: 463.5 kB)

• Naučí se číst a kreslit základní stavební výkresy a pracovat s technickými podklady (normami, katalogy výrobků).
  • Poznají, využívají i zkouší vlastnosti stavebních hmot a materiálů, získají poznatky o stavbě a jejich částech, o působení sil a vlivů na stavební prvky a konstrukce.
  • Navrhují a vypracovávají projekty jednodušších staveb - např. kompletní projekty rodinných domů – modelování v CAD systémech – př. ArchiCAD.
  • Získávají základní znalosti z oblasti architektury, stavebních technologií a konstrukčních postupů.

Absolvent:

• Stavební technik přípravy realizace investic - stavební projektant, rozpočtář.
  • Stavební technik vlastní realizace staveb - stavební mistr nebo stavbyvedoucí.
  • Stavební technik technolog - v oblasti výroby základních stavebních materiálů.
  • Je připraven tak, aby našel uplatnění ve stavebních firmách a projektových kancelářích.
  • Je také připraven ke studiu na vysokých školách, především technických, zejména fakult stavebních včetně architektury nebo i ekonomického směru.