Informace Tady nic není :-(

Technické lyceum - pro rozvoj technického myšlení.

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 2924x | Zatím neupraveno
Obor je určen pro chlapce a dívky se zájmem o techniku, matematiku, přírodní vědy a informatiku. Technické lyceum je koncipováno jako odborné technické studium s vyšším podílem všeobecného vzdělávání a výrazným zastoupením těch vzdělávacích oblastí, které jsou obsahem i metodami práce významné pro rozvoj technického myšlení.

• Kód oboru: 78-42-M/01
  • Kategorie vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Skupina oboru: Obecně odborná příprava (lyceum) (Kód: 78)
  • Výstupní certifikát: vysvědčení o maturitní zkoušce
  • Učební plán oboru technické lyceum (Velikost: 51.4 kB)

Učební pomůcky (Velikost: 318.5 kB) (Velikost: neznámá)

• Získají vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k vysokoškolskému studiu technických oborů.
  • Získají teoretické poznatky a vhled do problematiky technických oborů.
  • Naučí se analyzovat a řešit problémy, aplikovat získané vědomosti a uplatňovat je při řešení pracovních metod a postupů.
  • Odborné vyučovací předměty jsou koncipovány tak, že podporují logické uvažování a představivost, rozvíjejí technické myšlení absolventů.
  • Získají kvalitní jazykovou výbavu, pracují v CAD systému.

Absolvent:

• Je připraven ke studiu na vysokých školách zejména technického směru - všechny obory na technických, strojních, stavebních, včetně architektury, přírodovědných, ekonomických, ale i pedagogických fakultách vysokých škol nebo se může uplatnit přímo na trhu práce.
  • Řeší programátorské úlohy, tvorbu a úpravu webových stránek, využívají CAD systémy.
  • Zná dva cizí jazyky, základy ekonomiky, řízení, pracovního práva a managementu.