Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu
A
A
A

Maturitní obory

Vloženo: 22.8.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 2483x | Upraveno: 17.9.2020 | Upravil: Bohumil Bareš
Jednotná přijímací zkouška je povinnou součástí prvního kola přijímacího řízení do všech maturitních oborů.

Přehled důležitých termínů:

17. února 2020 – zpřístupnění projektu Přijímačky 2020

2. března 2020 – nejzazší termín pro podání přihlášky k 1. kolu přijímacího řízení na SŠ

5. března 2020 – datum, do kdy musí škola předat požadavek na zkušební dokumentaci v Braillově písmu

10. března 2020 – nejzazší termín pro ukončení přihlašování a rozsazování uchazečů

 

Průvodce JPZ - aktuální 20. 4. 2020

 

 

Uchazeč o vzdělávání v maturitním oboru může pro první kolo přijímacího řízení podat přihlášku ke vzdělávání až na dvě střední školy nebo na dva maturitní obory (případně odborná zaměření podle ŠVP) v rámci jedné střední školy. V případě, že podá dvě přihlášky, má možnost konat jednotnou přijímací zkoušku dvakrát. Podá-li uchazeč pouze jednu přihlášku na obor, jehož součástí je JPZ, koná zkouškujen jednou.

 

Do výsledku přijímacího řízení se zohledňuje pouze lepší výsledek z prvního či druhého termínu příslušného testu. Pakliže se uchazeč nemůže v prvním či druhém termínu dostavit ke konání testů, například z důvodu nemoci, omluví se řediteli školy. Pokud ředitel školy jeho omluvu uzná, uchazeč může konat jednotnou zkoušku v náhradním termínu.

 

Jednotná přijímací zkouška je pouze jedna z částí přijímacího řízení. Při rozhodování o přijetí uchazeče ke vzdělávání zohledňují školy i další kritéria, např. výsledky předchozího vzdělávání, umístění na různých soutěžích a olympiádách, výsledky školních přijímacích zkoušek či pohovorů atp. Kritéria pro přijetí si každá škola stanovuje individuálně. Zákon pouze stanovuje, že výsledek JPZ se na celkovém hodnocení uchazečů podílí min. 60 %